15-11-11 Gyertyagyújtás – A Hősök ezáltal lesznek halhatatlanok

A Hősök – köztük a számtalan közkatona – ezáltal lesznek halhatatlanok.

F E L H Í V Á S

Tisztelt Hölgyek és Urak!

A borús Emlékhelyeket Gondozók Társasága (a továbbiakban, mint HáEmGo) és 16 tagszervezete a Krajczáros Alapítvány koordinálásával

2015. november 11-én nemzetközi gyertyagyújtási akciót szerveznek.

Felkérjük Önt

és a háborúkban elhunyt katonáink ma élő hozzátartozóit, a közéletünk jeles képviselőit, a művészeket, tudósokat, felnőtteket és gyerekeket, valamint az iskolák, önkormányzatok, egyházak, magyar és külföldi civil szervezetek képviselőit, a katonai szervezetek illetve fegyveres testületek parancsnokait, diplomatákat, hivatalok, intézmények vezetőit, a vállalkozások menedzsmentjét, tulajdonosait, nyugdíjasokat – vagyis mindenkit -, hogy csatlakozzanak e közös megemlékezéshez.

Kérjük minden kedves (a kezdeményezésünkkel azonosuló) Partnerünket, hogy a jelzett napon

11 óra 11 perckor

a lakóhelyük szerinti emlékműnél, katonai temetőben, parcellákon vagy a lakásuk illetve üzemeltetett létesítményük, iskolájuk ablakában, bejáratánál legalább egy szál mécses vagy gyertya meggyújtásával fejezzék ki tiszteletüket a hazájukért halt magyar és más nemzetek katonái iránt.

Célunk, hogy a „közös Európában együtt emlékezés” jegyében a ma élő nemzedék tagjai közül minél többen érezzék sajátjuknak a csatatereken maradt déd- és ükapáink sorsát, tekintsék fontosnak az emlékezetünk ébrentartását.

A Hősök – köztük a számtalan közkatona – ezáltal lesznek halhatatlanok.

Tisztelt Emlékező! Hisszük, hogy mindannyiunk számára egyaránt fontos, hogy e program ne egy szűk, csupán az általunk közvetlenül elérhető réteg vagy régió lakosai által kerüljön megvalósításra. Ezért javasoljuk, hogy az ismeretségi körében – az „együtt, többet, jobban” gondolat szellemisége jegyében – szíveskedjen magára vállalni az általunk most megfogalmazott célok megismertetését, vagyis a jelen felhívásunk eljuttatását. Bízunk benne, hogy a ma mundért viselő katonák illetve hozzátartozóik és parancsnokaik elsőként tekintik nagy jelentőségűnek e megkeresésünkkel azonosulást és ennek okán önként vállalják a tevékeny részvételüket.

A program fő szervezője (egyben a HáEmGo gesztora) a Krajczáros Alapítvány.

Elérhetőségeink:

https://www.facebook.com/krajczaros.alapitvany    http://krajczaros.uw.hu illetve

krajczaros@t-online.hu, tel. 06-30-9566736

Az immáron hagyományos akciónk láthatóvá tétele érdekében kérjük Önt:

– egy rövid sms vagy e-mail vagy levél küldésével szíveskedjen(-ek) visszacsatolást adni a részvételi szándékról,

– és az Ön(-ök) által a megemlékezéshez megnyert kör nagyságáról.

Németh István sk

Krajczáros Alapítvány kurátora

gyertyagyujtas11-11 2015 felhívás K.A. haemgo, vwgfmc

Tájékoztató a gyertyagyújtási akcióról

Felhívás közös gyertyagyújtásra 2015.11.11.

2015.11.11. Gyújtsunk együtt gyertyát hőseinkért