2020. SZJA1% felajánlás

Megérkezett a NAV-tól kapott információ a Krajczáros Alapítvány javára a 2020 szeptemberében kiutalt szja 1 % felajánlások összegéről:
– NAV sorszám: 14149 – Krajczáros Alapítvány
– adószámunk: 18481776-1-07
– székhelyünk: 8000 SZÉKESFEHÉRVÁR BÁRTFAI u. 41/B.
– ÖSSZEG: 280.128 Ft

– Felajánlók száma: 29 fő.  KÖSZÖNJÜK támogatóink döntését.
A biztosított összeget az éves programjainkra illetve az ezt szolgáló működési kiadásokra fordítjuk.
Emlékeztető szándékkal 2020-ban az alábbi főbb feladatokat végezzük:
= Hadisírgondozás a Felvidéken (2 alkalommal)
= Az „Ecsettel a békéért” címmel festmény ALBUM kiadása, valamint 2 alkotótábor bonyolítása
= A Felvidék katonatemetőit bemutató III. kötet közzététele
= november 11-én nemzetközi megemlékezés a Nagy Háború befejezéséről és a pipacs, a vér virága szimbólum népszerűsítése
= Stakcinban 14 huszár sírkeresztjének cseréje, továbbá Repejovban az 1-es Bp. hv. gyalogezred katonáinak tömegsírján 9 db ismeretlen katona jelzéssel ellátott sírkő elhelyezése, valamint információs tábla felállítás.

Összesen csaknem 28 ezer szervezet, program és egyház részesült 2020-ban a személyi jövedelemadóból felajánlható 1 százalékos támogatásban – derül ki a NAV közleményéből.

A technikai számos kedvezményezettek listáján a Nemzeti Tehetség Program mellett 114 egyház szerepel, míg a regisztrált civil kedvezményezettek 27 854-en osztoznak a felajánlásokból.