„Tanuljunk a múlt hibáiból” – pályázati felhívás

 

Tisztelt Partnereink!
A csatolt (mély érzelmeket kiváltó) fotó a napokban bejárta a világot…

A székesfehérvári Krajczáros Alapítvány „Tanuljunk a múlt hibáiból” címmel karitatív céllal (aktív korú hivatásos és amatőr) képzőművészek, kézművesek, fotográfusok, illetve diákok, nyugdíjasok számára nyilvános pályázatot hirdet az alábbiak szerint:

  1. a pályázat célja:

1.1. felhívni ma élő nemzedékünknek a figyelmét a BÉKE jelentőségére, a SOHA TÖBBÉ HÁBORÚT követő értékrend fontosságára.

1.2. kibontakozási, önmegvalósítási lehetőséget, sikerélményt kínálni a művész társadalom tagjainak a népek közti konfliktusoknak békés rendezésére történő kívánalom követésére.

  1. pályamű téma: orosz agresszió és következményei a XXI. században. A konkrét alkotás lehet:

= a mellékelt fotókon szereplő vagy bármely (a témába illő) személyek portréja,

= a háború tragikus elemeit és/vagy a humanitást az embertelenségben érzékeltető alkotás,

= fantázia szülte kép, plasztika, kerámia, dísztárgy, kézműves termék, stb.

  1. benyújtható 1 db (vagy több) alkotás:

3.1. festmény esetén méret 40×50 vagy 50×40 méretben, technika az alkotó által választottan /olaj, akril, grafika, stb./, melyet bekeretezve kérünk eljuttatni).

3.2. A nem festmény kompozíció, kreáció esetén javasoljuk az előzetes konzultációt (krajczaros@t-online.hu címen vagy +36 30 9566736 telefonszámon)

3.3. Az alapítvány fenntartja a jogot, hogy a 4.1. látványkép alapján eltekintsen a pályamű befogadásától.

  1. beadási határidő:

4.1. április 23-a (az alkotás fotójának és egy kitöltendő adományozási adatlap kíséretében elektronikus úton a krajczaros@t-online.hu címre beérkezve), majd

4.2. közvetlen egyeztetést követően legkésőbb május 5-ig a konkrét műnek az alapítvány hivatali helyiségébe beérkezőleg, melyről az alkotó számára igazolást állítunk ki.

  1. Egyéb szempontok:

5.1. a benyújtott pályamunkák a közhasznú szervezetünk tulajdonába térítés mentesen és véglegesen (mindennemű ellenszolgáltatás nélkül) kerülnek át.

5.2. a pályázat eredményének publikálása 2022. május 9-én (a II. vh. befejezése emléknapjának 77. /az oroszok által a győzelem napjának nevezett/ fordulónapján) valósul meg.

5.3. a beadott pályamunkák sorsa (vagylagosan):

= a kuratórium által felkérendő bíráló bizottság által kiválasztott képeket, egyéb alkotásokat (június 28-án tartandő) aukció keretében értékesítjük és az ebből származó bevételt az Ukrajnából a befogadó európai országok valamelyikébe érkező menekültek megsegítésére fordítjuk,

= a további képeket a Krajczáros Alapítvány a jövőben a 2013-ban indított „Ecsettel a békéért” című kiállítás sorozatán fogja bemutatni, valamint

= a válság kezelésében kimagasló érdemeket szerzett civil formációk, közéleti személyiségek, hivatalok, iskolák, stb. részére adományozzuk.

5.4. Pályázók köre: állampolgárságtól, életkortól függetlenül, egyénileg vagy alkotó kollektívaként.

5.5. Díjazás: minden pályázó díszes emléklapot kap. A 4.1. alpont tényei nyomán kialakítandó értékelési kategóriák I-III. helyezettjeinek az alapítvány emléktárgyat adományoz.

A Nagy Háború időszakában a kor magyar művészeinek, íróinak, költőinek többnyire mindegyike megfordult a „haditudósító” szervezetnél vagy a tábori színházak kötelékében.

Hasonlóan jártak el a világ más jeles alkotói is. Most egy ilyen (értékes és maradandó, mély érzelmekre ható) példával kívánom inspirálni a felhívásunkra jelentkezőket.

Mark SHAGAL (1887-1985) „La Famille ukrainenne” (okt. 1941-43)

Марк ШАГАЛ (1887-1985) „La Famille ukrainienne” (ок.1941-43)

 

Székesfehérvár, 2022. 03. 18.

                                                                                                    Az alapítvány kuratóriuma